Newsy

Za niebieskimi drzwiami - Film fabularny

Historia opowiedziana w tym filmie jest próbą oswojenia młodego widza z problemami świata dorosłych: samotnością, bezradnością wobec nieuniknionych zdarzeń, tęsknotą za bliskimi. To też historia o wielkiej sile miłości matki i dziecka. W roli matki Łukasza Magdalena Nieć, która ma szczególnie trudne zadanie -musi w niedługim czasie zbudować głęboką, szczerą i wiarygodną relację swoją i syna - by nagle zniknąć z jego życia, a jednak być stale obecną w jego świecie. To rola o bardzo dużej amplitudzie emocji - śmiech i łzy, nadzieja i przerażenie, strach i ogromna siła, determinacja.
Historia bohaterów filmu, rozpoczyna się w chwili gdy Łukasz z mamą wyruszają na dawno oczekiwane wakacje. Radosną podroż przerywa tragiczny wypadek, w wyniku którego chłopiec trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność dowiaduje się, że mama jest w śpiączce. Obecność Magdy Nieć w filmie jest potrójna - nie tylko jako aktorki, ale i współautorki scenariusza oraz drugiego reżysera filmu.


  

  

My, dzieci z dworca Zoo - Teatr Kamienica


„...My, dzieci…” wibrują, tchną świeżością i niewymuszoną ekspresją. Całkowicie wyrzeczono się wystudiowanych środków wyrazu. Scenografia ogranicza się do oklejonych przezroczystą taśmą listew tworzących parawany oraz metalowych taboretów. To wystarczy; motorem inscenizacji jest energia pięcioosobowego zespołu aktorskiego, od samego początku puszczana w ruch jak fryga…”

- Agata Tomasiewicz, teatrdlawas.pl

“...Wszystkie role w spektaklu wzięła na swoje barki piątka młodych aktorów. Są świetni. Dla mnie szczególnie traumatyczne były fragmenty zwierzeń matki Christiane w wykonaniu Magdaleny Nieć. Podejrzewam, że pod tymi słowami mogłoby się podpisać wiele matek, żyjących w innych miastach, krajach, które nie zauważyły kiedy stały się matkami narkomanów…"

- Iwa Poznerowicz, teatrdlawas.pl

“...Magdalena Nieć ma bardzo trudne zadanie grając podwójną rolę: raz matki głównej bohaterki, raz jej rówieśniczkę z grupy i to w scenach bezpośrednio po sobie następujących…”

- Krzysztof Stopczyk, kulturalnie.waw.pl

Oficjalna strona spektaklu - Teatr Kamienica

    

"Wszystko o kobietach" Premiera!

Trzy aktorki - piętnaście bohaterek. Na pozór różni je wszystko - wiek, zawód, wygląd. Ale czy na pewno? Co może łączyć: trzyletnią Mimi, mieszkankę Domu Seniora i pracownicę korporacji, walczącą o stanowisko sekretarki szefa? Pięć różnych historii, składa się na studium natury kobiecej. Mozaika charakterów prezentuje ich nie zawsze niewinne oblicza i sekrety. Kobieca solidarność - fakt czy frazes? Złożony charakter płci pięknej wyraża niezwykła struktura spektaklu, co chwilę przenosimy się w czasie i przestrzeni, a aktorki przeistaczają się w koleje wcielenia niemal na naszych oczach. Spektakl tętni humorem, poruszając jednocześnie tematy ważne takie jak przyjaźń, lojalność, zaufanie, pragnienie miłości.

Magdalena Nieć, Daria Widawska i Dorota Deląg na deskach Teatru Kamienica.

 

Unia SercSerial "Unia Serc", to współczesny serial obyczajowy opowiadający o losach młodych mieszkańców Mazowsza. Perypetie bohaterów dotyczą rzeczywistych problemów, które napotykają ludzie żyjący w Polsce i próbujący realizować swoje aspiracje na rynku europejskim. Ich życiowe i zawodowe przygody związane są z możliwościami jakie dają fundusze europejskie.

Główną bohaterką serialu jest Anka, kreowana przez Magdalenę Nieć, idealistka, która po powrocie zza granicy, stara się we własnym zakresie uruchomić nową firmę. Wsparciem dla Anki jest jej wspólniczka i zarazem najlepsza przyjaciółka Justyna. Dziewczyny dążą do celu szukając wsparcia dla swojej inwestycji w dotacjach unijnych. Na swojej drodze spotykają zarówno przeciwników jak i zwolenników swojego pomysłu.

Jak potoczą się ich losy i czy uda im się zrealizować marzenia, można będzie zobaczyć podczas 12 odcinków serialu, już pod koniec września na TVP. 

Przeznaczenie

Serial "Przeznaczenie", wyprodukowany przez AB Film Production dla Telewizji Polsat S.A., to rodzaj hybrydy międzygatunkowej, zawierającej w sobie kryminał, dokument i mystery crime. Główną bohaterką serialu jest autentyczna wróżka, Małgorzata Trzaskoma, natomiast postacią fikcyjną, na której opera się fabuła serialu, jest komisarz Anna Sarnowicz. W tej roli zobaczymy Magdalenę Nieć. Postać Anny kreowana przez Magdalenę Nieć jest rzadkim okazem idealistki w środowisku policyjnym i właśnie dlatego decyduje się na współpracę z jasnowidzem, mając nadzieję że dzięki niekonwencjonalnej pomocy upora się choćby jeden raz więcej ze złem i może uratować choćby jedno ludzkie istnienie więcej. Magdalena zilustrowała wszystkie aspekty osobowości Anny wraz z jej różnorodnymi warstwami, jej radościami i smutkami, wiarą i wątpliwościami wobec własnego życia prywatnego i zawodowego.

Serial można oglądać w każdą niedzielę o godz. 20:45 na kanale Polsat 2. Oficjalna strona serialu www.przeznaczenie.eu

 

Na wspólnejOksana byłą wielką miłością Borysa, którego porzuciła dla bogatszego chłopaka. Związek ten nie przetrwał jednak próby czasu. Krajewska, po rozstaniu z kolejnym narzeczonym, przyjechała do Polski i związała się z zamożnym Polakiem.

Losy Oksany Krajewskiej można śledzić od poniedziałku do piątku godz. 20:05 na antenie TVN. Strona serialu nawspolnej.plejada.pl